Našli sme TOP 5 Detských Herní v BB

Vonku už tretí deň prší a doma je to s deťmi na nevydržanie? Pripravili sme si pre vás zoznam 5 najlepších detských herní v Banskej Bystrici, kde sa môžete inšpirovať a každý si príde na svoje.

Motýlik

Detské centrum Motýlik je rozhodne najväčším interiérovým ihriskom v Banskej Bystrici.

Rozprestiera sa takmer až na 500 m2 a je rozdelené na dve časti: herňa a kaviareň. V herni sa môže naraz šantiť až 53 detí a kaviareň má neuveriteľných 60 miest, takže o miesto na sedenie núdzu mať nebudete.

Na svoje si prídu veľkáči aj drobci. Pre deti je pripravené multifunkčné dvojpodlažné ihrisko s prekážkami, bazény s guličkami, dvojitá šmýkačka, trampolína, oddelený kútik pre tých najmenších s množstvom edukačných a interaktívnych hračiek. Pre tých väčších je k dispozícií športová aréna, mini dopravné ihrisko a kreatívny kútik.

Ceny vstupov sú adekvátne veľkosti herne. Krpci do 1 roka sa tu môžu celý deň šantiť iba za 1€. Doobedný vstup pre všetky deti nad 1 rok do 13:00 je za 2,60€ a poobedný po 13:00 je 4.40€. Rodičia a doprovod má samozrejme vstup zadarmo.

Okrem príjemného strávenia voľného času, motýlik ponúka aj detské oslavy. Máte na výber z dvoch možností. Prvou je Balík basic 8€/dieťa, alebo Balík špeciál 12€/dieťa. V obidvoch balíčkoch nájdeme narodeninovú výzdobu, šampanské, pozvánky a občerstvenie pre deti, V balíčku špeciál nájdeme navyše kávu alebo čaj pre rodičov a občerstvenie v podobe chrumkavej bagety alebo Pannini. Oslava v tejto detskej herni trvá 2 hodiny.

Toto ihrisko nájdete na Úsvite, na Ulici kapitána Nálepku 5. Každý deň sú otváracie hodiny rovnaké, môžeme sa prísť zahrať od 9:30 do 19:30.

Zdroj: www.motylik-ihrisko.sk

Safari park

Chcete sa nachvíľku utiecť pred stereotypom do Afriky a zažiť bystrickú divočinu?

Tak potom je Safari park pre Vás to pravé! Veľkou výhodou tejto herne je výborná poloha. Táto herňa vyrástla na Lazovnej ulici 64, iba na skok od centra mesta.

Prebavia sa tu deti všetkých vekových kategórií. Pre najmenších je prichystaná oddelená časť s množstvom hračiek a stavebníc, hojdačky a guličkový bazénik. Deti od 3 do 11 rokov si prídu na svoje na dvojpodlažnej konštrukcií plnej prekážok. Odvážlivci sa môžu zahrať, na skutočných horolezcov, na lezeckej stene. Najväčšou vychytávkou je interaktívna podlaha s množstvom hier a aktivít.

Cez letné mesiace sa loptoši môžu blázniť na trávnatom ihrisku, zaskákať na trampolíne, postaviť zámok pre princeznú v pieskovisku alebo pošmýkať sa na šúchačke. Dospelí si môžu oddýchnuť v kaviarenskej časti a vychutnať si lahodný koláčik alebo sa posilniť BIO šťavou.

Detskú oslavu Vám tu ušijú na mieru, stačí si len vybrať z troch možností. Všetky možnosti ponúkajú občerstvenie pre deti aj dospelých, pozvánky, vstup na 2 hodiny. Oslavu si viete urobiť už od 8€/dieťa alebo 12€/dieťa, záleží, či by ste chceli mať otvorenú alebo uzavretú spoločnosť. 3. Balíček je oslava pre dospelých za 130€, bez ohľadu na počet detí. Animátora, maľovanie na tvár alebo obložené misy je možné zakúpiť za príplatok.

Túto prériu môžete navštíviť každý deň od 9:30 do 19:30.

Časový rozsah Dieťa 0-1 rok Dieťa 1-3 roky Dieťa 3 a viac rokov
Pondelok – piatok (pracovné dni) do 14:00 hodiny Voľný vstup 1,50 € 1,50 €
Pondelok – piatok (pracovné dni) po 14:00 hodine Voľný vstup 1,50 € 3,00 €
Sobota, nedeľa celodenne Voľný vstup 1,50 € 3,00 €
Sviatky celodenne Voľný vstup 1,50 € 3,00 €

Zdroj: www.safaripark.sk

Club Café family

Najmladšia herňa v Banskej Bystrici, rozhodne svojim vybavením nezaostáva. Navštíviť ju môžete s deťmi od 0 až do 15 rokov.

Je situovaná v rodinnom dome v Podlaviciach na Mlynskej 23, zloženého z troch poschodí a vonkajšej časti. Vonku sa deti môžu blázniť v zime aj v lete.

Počas zasneženej zimy sú deťom k dispozícií lopáre a rodičia môžu dohliadať z blízkej celoročne vykurovanej terasy. V lete na deti čakajú bazéniky, obrovské ihrisko s pieskoviskami, chodníkom odvahy, lanovou loďou, šmykľavkami, hojdacími sieťami a kopou ďalších vychytávok, ktoré inde ako tu nenájdete.

Milovníci zvieratiek by sa mali určite zastaviť v kontaktnej mini zoo, kde si deti môžu pohladkať kozičky alebo ovečky. Vo vnútri sa ukrýva skutočná detská lekáreň a ambulancia, dokonca aj s kostýmami. Chlapci si môžu vyskúšať šoférovať na dopravnom ihrisku. Pre veľkáčov a počítačových maniakov je tu Playstation zóna.

Ako v každej poriadnej herni, ani tu nechýba moderná konštrukcia s rôznymi hracími prvkami. Rodičia si môžu dať čapované pivko, koláčik alebo sa dobre najesť v kaviarni spojenou s bistrom.  

Ak máte krpca do 1 roka, vstup máte úplne zadarmo. Staršie detičky majú na výber z dvoch možností, hodinové vstupné za 3€, alebo časovo neobmedzený vstup za 5€.

Okrem zábavy pre celú rodinu, si tu môžete zorganizovať detskú narodeninovú párty. Ceny sa pohybujú už od 60€ do 180€ bez uzavretia herne. Pre podrobný cenník odporúčame pozrieť ich aktuálny cenník. Navyše sa tu organizujú rôzne podujatia – Halloween, Mikuláš, čítanie rozprávok, diskotéky, divadelné predstavenia.

Zabaviť sa môžete prísť každý deň od 9:00-20:00.

Zdroj: www.detskaherna.sk

Hoplaland

Určite sa to už stalo každému z nás. Potrebujeme zájsť do banky, nakúpiť alebo sa stretnúť na káve s kamarátkou a v prítomnosti malých hlučných diablikov sa to zdá ako priam nemožné.  

Hoplaland v banskobystrickej Európe neslúži iba ako zábavka pre deti, ale taktiež pomáha vyťaženým rodičom, ktorí tu môžu deti nechať šantiť pod dohľadom profesionálneho a zábavného animátora.

Avšak, pokiaľ dieťa nedosiahlo ešte 4 roky, musí rodič zostať ako dozor. Tento detský svet je športovo-relaxačné indoorové centrum, v ktorom si užijú zábavu detičky od 0 do 12 rokov. Je vybavený trojpodlažnou konštrukciou, ktorá siaha až po strom. Deti tu zdokonaľujú svoje pohybové schopnosti, prekonávajú prekážky zamerané na koordináciu, orientáciu a popritom si nájdu kopu nových kamarátov.

Cenník vstupov je veľmi pestrý, v závislosti od veku dieťatka a času ktorý tam vaša ratolesť strávi. Taktiež ak ste držiteľom ich zľavovej karty, máte cenu výhodnejšiu. Ceny sa pohybujú už od 1€. Pri vstupe sa platí záloha 10€.

Zdroj: www.hoplaland.eu

Kafe Peekaboo

Prvá herňa, ktorá vznikla v Banskej Bystrici, funguje už 7 rokov. Predstavujeme Vám Peekaboo, miesto kde sa ľudia vždy radi vracajú, ako do svojej druhej obývačky.

Herňa sa skladá z troch častí, kaviareň pre rodičov, časť pre najmenších s množstvom interaktívnych hračiek, ktoré spievajú alebo svetielkujú. A Tretia časť je pre deti nad 3 roky, veľká konštrukcia s množstvom prekážok, šúchačkou a tobogánom.

Okrem toho je v herni veľa hračiek, stavebníc, gigantický domček pre Barbiny, hojdačky a veľa iného. Samozrejme pre všetkých (aj rodičov) je tu veľká trampolína.

Toto miesto síce nie je najväčšie, ale o to útulnejšie. Nemusíte sa za deťmi naháňať a robiť dozor, pretože na deti krásne dovidíte aj z kaviarenskej časti, pretože je všetko na jednom poschodí.

Nájdete to veľmi jednoducho, herňa je situovaná v centre Podlavíc na Povstaleckej ceste 59.

Hlavným benefitom sú bezkonkurenčné ceny. Deti do 1 roka majú vstup zadarmo a za všetky ostatné deti zaplatíte iba 1,80€

Okrem každodennej zábavy ponúkajú aj narodeninové oslavy, ako jediný až na 4 hodiny. Ponúkajú na výber z troch balíčkov. Párty tu zorganizujete už od 5€/dieťa až 10€/dieťa. Nezabudnuteľnú oslavu Vám prídu spestriť skúsení a obľúbení animátori.

Cez leto sa tu organizujú denné tábory, plné zábavy a smiechu. Deti čakajú rôzne výlety, súťaže, kreatívne aktivity a maľovanie na tvár. Prihlásiť sa môžete na ich web stránkach.

Zdroj: www.peekaboo.sk

Autor: Frederika Zajacová

Komentáre