Stará kopa je veľmi pekné miesto na prechádzku. Je to nenáročná turistika. Nadmorská výška je 713,2 m.n.m.  Ide o najvyšší kopec Banskobystrickej vrchoviny. 

Z vrcholu je krásny výhľad na  „trojvršie“ s Pánskym dielom v strede, ktorý tvorí začiatočný bod Nízkych Tatier. Okolitý les je zložený z listnatých stromov a smrekovcov opadavých. 

Je to ideálne miesto aj na opekačku. Nachádza sa tam prístrešok, ohnisko a nechýba ani lavička na sledovanie výhľadu. Takže miesto je dokonale pripravené a stačí priniesť špekačky, priateľov a rodinu. 

Zaujímavosťou je, že na jednom zo svahou sa nachádza prírodná rezervácia. Rezervácia bola vyhlásená v roku 2007 o rozlohe viac ako 45 000 .  Dôvodom vyhlásenia za rezerváciu je výskyt duba plstnatého. Zahliadnuť tam môžeme aj množstvo iných ohrozených a chránených druhov rastlín a živočíchov. 

Fotené  cestou na Starú Kopu

V minulosti tam bol postavený mostík pre rogalá, kde sa niekoľko krát uskutočnili aj Majstrovstvá Európy v lete rogalom. Na svoje si neskôr prišli aj paraglajdisti. Dnes už, avšak mostík na mieste nenájdeme. 

Napíšte nám do komentárov, kam chodíte na prechádzku Vy. 🙂

Komentáre
.featured-search .search, .finder-search .tab-content .form-group .button-2, .lmb-calltoaction>a { background: #ff0000;}