Kam na prechádzku v BB? Králický vodopád

Leto je v plnom prúde a tak trávime veľa času von. Dnes si teda povieme niečo o Králickom Vodopáde, ktorý sa nachádza v Králických tiesňavách.

Je to 7 metrov vysoký vodopád v tiesňavskej  chránenej oblasti. Radí sa medzi najobľúbenejšie atrakcie v našom okolí. Nachádza sa vo výške približne 650 m.n.n. Trasa je zatiaľ dlhá 2 km. Avšak plánuje sa jej rozvoj. Králická tiesňava je chránenou oblasťou už od roku 1993.

K vodopádu vedie náučný chodník, takže popri ceste nájdete niekoľko náučných tabúľ. Opäť miesto, kde okrem zážitku sa niečo aj naučíte. Zároveň si môžete užiť krásne scenérie potoku v rokline.  Trasu zvládnu aj psíkovia a vodopád bude pre nich tiež zážitkom.

Na miesto vedú aj iné trasy. Ak sa rozhodnete ísť autobusom, vystúpiť je potrebné na zástavke Tajov-vápenec. Odtiaľ pešo. Autom je to najjednoduchšie a parkovať môžete pod 180 stupňovou odbočkou ktorá je známou, nakoľko je naozaj ostrá. Na parkovisku je aj tabuľa s označením náučného chodníku. Trasa začína na druhej strane cesty.

Autor: Veronika. V

Napíšte nám do komentára, či ste už navštívili Králický vodopád. 🙂 

Komentáre
.featured-search .search, .finder-search .tab-content .form-group .button-2, .lmb-calltoaction>a { background: #ff0000;}