Kam na prechádzku v BB? Horné Pršany – Rozhľadňa

Dnes si pripomenieme ďalšie skvelé miesto na vychádzku a to Horné Pršany- RozhľadňaNejde len o rozhľadňu s nádherným výhľadom, ale cestou sa niečo zaujímavé dozviete, nakoľko trasa je zároveň aj náučný chodník.

V roku 2018 otvorili na Horných Pršanoch náučný chodník, ktorý sa nachádza v malebných Kremnických vrchoch. Chodník môžete navštíviť celoročne. 

Na 4 informačných zástavkách sa dozviete niečo nové  o histórii a prírodných zaujímavostiach obce. Náučný chodník je vhodný aj pre školy.

Na konci trasy pod vrcholom kopca Lažtek (tiež nazvané Kopanice), nájdeme vybudovanú rozhľadňu. Výhľad z nej je nádherný a sledovať môžete rozľahlú časť Bystrice. Okrem výhľadu si môžete dopriať aj oddych a poniže rozhľadne je prístrešok s ohniskomPopri našej návšteve sme stretli aj veľa cyklistov.

Na miesto sa dostanete autom a zaparkovať môžete úplne na konci, kde už je značka, že ďalej autom nie je možné ísť. Následne je to len niekoľko 100 metrov k začiatku náučného chodníku.   Neďaleko sa pasú ovce. Autobusová zástavka je nižšie a tak je potrebné prejsť k miestu pešo.

Autor: Veronika. V

Komentáre
.featured-search .search, .finder-search .tab-content .form-group .button-2, .lmb-calltoaction>a { background: #ff0000;}