Aj vy milujete bowling? Prinášame Vám stručný prehľad bowlingových dráh v Banskej Bystrici.

Bowling je šport, ktorý aj u nás v posledných rokoch upútal pozornosť všetkých generácií. Priaznivcov si získava často zdanlivou jednoduchosťou. Však hodiť bowlingovú guľu, ktorá sa kotúľa po dráhe takmer sama, na tom predsa nemôže byť nič zložité… Prvé zdanie môže ale klamať. Hodiť ju správne – teda tak, aby zasiahla cieľ –  to si žiada istú zručnosť, presnosť a cit. No napriek tomu sa bowling vo všeobecnosti považuje za nenáročnú pohybovú aktivitu.

Ak by ste sa aj vy rozhodli takto „jednoducho a nenáročne“ si zašportovať práve v Banskej Bystrici, prinášame prehľad prevádzok, kde môžete po náročnom dni v práci tráviť aktívne voľný čas a tak spojiť príjemné s užitočným – zrelaxovať a tak trochu si aj zašportovať.

Profi Bowling

Nájdete ho v Radvani na Sládkovičovej 7. Ponúkne Vám 4 profesionálne bezšnúrové bowlingové dráhy s posedením na sedačkách. Na každej dráhe môže hrať súčasne 6 hráčov. Samozrejmosťou je aj bar, kde sa môžete popri športovej aktivite občerstviť. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 10€ – 12€/hod., v závislosti od toho, či sa rozhodnete prísť do 17.00h alebo až po 17.00h.

Pizza Bowling BB

Neďaleko plážového kúpaliska, hneď vedľa ZARESu – na Švermovej 32 nájdete Pizza Bowling BB, kde na Vás čakajú 4 bowlingové šnúrové dráhy. Nájdete tu aj mantinelovú dráhu pre deti. Ak by ste popri hádzaní bowlingových gúľ mali chuť sa posilniť čerstvou pizzou, tak ste na správnom mieste. Okrem toho tu tiež nájdete širokú ponuku nápojov. Bowlingovú dráhu si tu prenajmete za 12€/hod.

Fuggerov dvor

Áno, Fuggerov dvor okrem príjemného ubytovania a wellness služieb ponúka aj možnosť zahrať si bowling. Nájdete tu dve bowlingové dráhy. A keďže sa jedná o hotel, reštaurácia a bar sú samozrejmosťou. Ak by ste sa rozhodli zahrať si bowling práve tu, Fuggerov dvor nájdete na adrese Selčiansky diel 596, Selce.

Ak ste teda bowlingoví nadšenci, alebo aj naopak – ak sa ešte len chystáte objaviť čaro tohto nenáročného športu, v Banskej Bystrici máte na výber z uvedených dráh. Dnes sme sa zamerali na jeden z menej náročných spôsobov aktívneho športového oddychu, a snažili sme sa priniesť aspoň stručný prehľad základných informácií o bowlingu v našom meste.

Komentáre