Letné kino na amfiteátri – skvelý nápad na letné večery II

Júlový program na “amfiku” 🙂

Je tu ďalší letný mesiac a s ním ruka v ruke ide aj čerstvý repertoár filmov na našom obľúbenom amfiteátri. A opäť sa máme na čo tešiť.

Začiatok júlovej sezóny odštartuje úspešný česko-slovenský film Sklenená izba. Ostatný mesiac ale nebude zaostávať, a preto sa môžte tešiť aj na také filmy, ako Spiderman – Ďaleko od domova, Bohemian Rhapsody, Rocketman alebo Captain Marvel. Pre fanúšikov klasickej sci-fi je pripravená trojséria Návrat do budúcnosti. 

Ponuka je viac než štedrá, preto neváhajte a ak ste nebodaj doteraz odolávali, je na čase to zmeniť. Pre tých, ktorí ste ešte neboli, odporúčam zobrať so sebou aj nejaké deky pod zadok a za chrbát (predsa len sa sedí na lavičkách, a oproti obývačkovému gauču, na ktorý sme zvyknutý, to môže byť spočiatku prekvapenie pre zadok a chrbát) a tiež niečo na oblečenie, ak by bolo náhodou večer chladnejšie. 

Samozrejmosťou je bufet, kde rozhodne nakúpite všetko, čo k dokonalému kinematografickému večeru potrebujete 🙂

Začiatok vysielanie je už tradične o 21:30. 

23.07.2019

Letné kino na amfiteátri: Woman at War

Je lepšou metódou, ako zachrániť svet, sabotáž stožiarov vysokého napätia alebo adoptovanie ukrajinskej siroty? Túto otázku rieši svojrázna „zenová teroristka“ v šťavnatom a ironickom filme Benedikta Erlingssona. Päťdesiatnička Halla je učiteľka a zbormajsterka žijúca zdanlivo usporiadaným spôsobom života. Tvrdá a nekompromisná žena vedie súkromnú vojnu s priemyselnými gigantmi, ktoré ničia islandskú krajinu. Ako prispieť svojím dielom k tomu, aby nenastala ekologická a sociálna katastrofa?

24.07.2019

Letné kino na amfiteátri: Captain Marvel

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu.

25.07.2019

Letné kino na amfiteátri: Cyntoryn zvieratiek

Doktor Louis Creed (Jason Clarke) sa so svojou manželkou a dvoma deťmi presťahoval z veľkomesta na vidiek, do veľkého domu na okraji lesa, v ktorom sa ukrýva cintorín domácich zvierat. Na ten miestne deti už od nepamäti pochovávajú svoje domáce zvieratká, ktoré zomreli buď prirodzenou smrťou alebo sa stali obeťami rušnej cesty, ktorá pretína mestečko. Zatiaľ čo otec a lekár Louis sa k smrti stavia pragmaticky ako k definitívnemu koncu života, jeho žena Rachel (Amy Seimetz) má po hrôzostrašných zážitkoch z detstva s témou smrti obrovské problémy a je pre ňu veľmi dôležité pred „vedomým konečnosti“ ochrániť svoje dve deti. Keď sused, Jud Crandall (John Lithgow), nájde ležať pri ceste mŕtvu mačku ich dcéry Ellie, rodičia zrazu nevedia, ako to dcére vysvetliť. Je to práve Jud, kto Louisovi poradí, že keď mačku čo najskôr pochovajú na zvieracom cintoríne, nebudú jej musieť povedať vôbec nič. Mačka sa však jedného dňa vráti, trochu viac divokejšia, trochu nebezpečnejšia, trochu iná. Jej návrat spustí lavínu desivých udalostí, ktoré Louisovi a jeho blízkym totálne zmení život. Smrť mačky totiž nebola ani zďaleka posledným úmrtím. Louis sa nakoniec chytá zúfalej nádeje, ktorú mu ponúka cintorín zvierat. Aj keď je pred ním varovaný desivými snami, napriek tomu sa Louis rozhodne ešte raz vyskúšať jeho silu. Nemôže totiž inak.

30.07.2019

Letné kino na amfiteátri: 100 vecí

Komediálny príbeh o tom najdôležitejšom v súčasnom materiálnom svete. Najlepší priatelia Toni a Paul sa na 100 dní vzdajú vďaka stávke všetkého, čo vlastnia. Každý deň dostanú jednu zo svojich vecí späť. Počas tejto výzvy si možno uvedomia, že jediné, bez čoho nejde žiť, je priateľstvo.

31.07.2019

Letné kino na amfiteátri: Aladin

Živá a akčná adaptácia animovanej klasiky je vzrušujúcim príbehom o šarmantnom pouličnom zlodejíčkovi Aladinovi, odvážnej a cieľavedomej princeznej Jasmíne a džinovi, ktorý môže byť kľúčom k ich budúcnosti.

Komentáre