Čo s karanténou v BB?

Štandardne sa na našej stránke venujeme článkom o miestach kam za športom, či za inými aktivitami. Však aktuálne sa aj u nás nachádzame v ťažkej situácii a karanténe. 

Preto nám napadlo napísať o tom, čo môžeme robiť počas dlhých dní. Nie všetci majú možnosť pracovať z domu. Prinášame Vám pár inšpirácií ako “zabiťnudu.

Určite odporúčame aj prechádzky von v prírode. Slnko a čerstvý vzduch len a len prospievajú. Nezabudnite však dodržiavať bezpečnosť a vziať si rúško a vyhýbať sa veľkým skupinám. Okolo nášho malebného mesta je mnoho miest. Napríklad Urpín, Šachtičky, Moštenica, kopce nad Sásovou, Suchý vrch, Bánoš a tak ďalej. 

Vonku je v posledných dňoch krásne počasie a čas teda môžete využiť aj na Vašich záhradkách a chatách

Zoberte rodinu von na opekačku, grilovačku (ideálne len osoby žijúce v jednej domácnosti). 

Domáci miláčikovia ocenia dlhé prechádzky a hádzanie loptičiek.

V tomto období trávime najviac času, ale doma.  Ideálny čas venovať sa rodine. Môžete si zahrať spoločenské hry, kresliť si, zaspomínať na skvelé zážitky pri prezeraní fotoalbumov, či videí. Človek si myslí, že svojich blízkych pozná dokonale. Čo tak si zahrať kvíz “Ako dobre sa poznáte”. Môžete zažiť kopec srandy a navyše aj zistíte niečo, čo ste o nich ešte nevedeli. 

Ak žijete sami, okrem čítania kníh si môžete písať denník, či stať sa načas spisovateľom. Možno v sebe  nájdete básnické črevo alebo sa stanete blogerom roka. 🙂 Čas môžete využiť aj na reorganizovanie šatníka a upratanie skríň. 🙂 

Keďže žijeme v modernej dobre spojiť sa so vzdialenou rodinou, či známymi môžeme cez internet. Je skvelé využiť sociálne siete na video hovory a zdieľať čas spolu aj týmto spôsobom. Keď už sme pri modernej dobe, využiť môžete rôzne online vzdelávacie kurzy. Dokonca Americké veľvyslanectvo na Slovensku ponúka kurz anglického jazyka bezplatne.

Na internete nájdete aj recepty na varenie a môžete vyskúšať navariť alebo upiecť jedlá, ktoré ste nikdy neskúšali. Samozrejme s ohľadom na Vaše domáce zásoby si môžete recepty upraviť, či vymyslieť nové a podeliť sa o ne s nami. Môj otec napríklad začal piecť pečivo doma a chystá sa aj na domáci kvások. 

Ste tréner alebo trénerka, čo tak live stream s cvičením pre každého, kto sa chce zapojiť. Prípadne ak robíte iné zaujímavé veci, kľudne ich zdieľajte s inými. Mnohí máte znalosti z rôznych oborov, ktoré môžu zaujať. Všetci máme veľa času na rozvoj vedomostí. 

Pre bežcov je pripravená aj táto výzva https://www.runportal.sk/virtual-race/. Môžete sa zaregistrovať.  Váš beh zdieľať a získate symbolickú kľúčenku. 🙂 

Autor: Veronika V.

Podeľte sa snami o Vaše nápady v komentároh. 🙂 

Komentáre
.featured-search .search, .finder-search .tab-content .form-group .button-2, .lmb-calltoaction>a { background: #ff0000;}